Перейти догори
© 2018, Архітектурне бюро Солнцева

10 трендів тижня дизайну в Мілані

Тиждень дизайну в Мілані не лише оволодів містом і серцями відвідувачів. Не залишилися в стороні від її всевидющого ока світові громадські, екологічні, культурні і наукові процеси. Зробивши огляд перших виставкових днів, нам вдалося побачити з позицій дизайну практично весь світ в цілому. Щоб вас не стомлювати різноманітністю напрямів і заходів Milan Design Week, ми виділили 10 основних тенденцій.

1. Ефект Трампу

Підвищена активність екстремістських сил у світі не залишила байдужими і дизайнерів, що знайшло відображення в їх роботах. Тому якщо вам явно мало Трампу в пресі, на телебаченні і в інтернеті, ви завжди можете заповнити цю нестачу в інтер’єрі.

2. Соціальне питання

Соціальна дискусія знайшла своє вираження і в дизайні. Atelier Biagetti торкнулися теми грошей як еквіваленту влади, що так характерно для сучасного суспільства споживання. Так, кращої назви і, правда, не придумаєш, вашій увазі – інсталяція “Бог”.

Не відстає і Design Academy Eindhoven. Студія пропонує відвідувачам стати частиною інсталяції і спробувати зануритися в унікальний світ ілюзій. Ідея #TVclerici – маніпуляції в медіа крізь призму дизайну. Все в реальному часі транслюється на екрани. Заходь не бійся – виходь не плач.

3. Невидимки

Парадокс – чим більше техніки в нашому житті, тим більше ми хочемо її сховати, вважаємо за краще не акцентувати на ній увагу в інтер’єрі. Отлічне рішення пропонує компанія Samsung. Так, наприклад, новий телевізор The Frame, створений спільно з Yves Béhar “зникає в декорі”. Самі подивиться.

Bang & Olufsen випускає новий аудіопродукт – A New Way to Live with Sound, абсолютно “нетехнічний” зовні.

А студія Nendo презентує на виставці супертонкі силіконові вази-невидимкі та запускає їх в акваріум замість риб. Красиво, і годувати не треба.

4. Дихайте глибше

MINI, спільно з нью-йоркською архітектурною студією SO – IL, презентували на 50 кв. м інсталяцію житла, яке “дихає”. На їх думку, це цілком реальне рішення для міських мегаполісів і загазованих вулиць. Матеріал для покриття конструкції сам очищається і фільтрує пил, пропускаючи денне світло, що, на думку творців, дозволяє зберігати жителям зв’язок з довкіллям.

5. Мрія Едісона

Експерименти зі світлом тривають. Formafantasma створила цікавий світильник, який відбиває круги і промені світла, утворюючи веселкову рефракцію.

А дизайнер Sabine Marcelis не єдина, кого надихнула можливість з’єднання в одному об’єкті предмета декору і освітлення.

6. А льодовики-то тануть

Вже не один рік бренди намагаються розв’язати проблему забруднення довкілля в результаті постійного виробництва і, отже, викидів відходів, що не припиняються. Рішення – використання перероблених матеріалів, тренд, що не втрачає актуальності. Як один з наочних прикладів – крамниці від Kvadrat і лаунж-стулья від Alessandro Mendini.

7. Черпаємо натхнення у витоках

Традиції знаходять нові інтерпретації в найрізноманітніших сферах, що надає предметам глибину і своєрідний шарм. Тут слід зазначити керамічну колекцію африканського дизайнера Christopher Jenner, техніка виробництва якої була відома ще за часів китайської династії North Song Dynasty(960 – 1127 н.е.).

8. Гластонбери дизайну

У кінці минулого року головний редактор Dezeen Marcus Fairs точно помітив, що Мілан перестав бути меблевою виставкою, а став чимось цікавішим. Адже просто створення столів і стільців поступилося почесним місцем експериментам і досвіду. І Tom Dixon назвав тиждень в Мілані – Гластонбери дизайну, жартівливо припустивши, що досвід водіння туристичного автобуса буде доречніший, ніж презентація продукту.

Фестиваль IKEA, тури для дизайнерів по найкрасивіших місцях міста, дискусії, кіноперегляди, інтерактивні інсталяції – це далеко не усе, що створює фестивальний настрій.

9. Бамбук

Бамбук урочисто можна оголосити фаворитом цього року. Цей матеріал дозволяє дизайнерам утілювати самі неабиякі ідеї. До того ж він екологічний, не викликає алергії і роздратувань. Тому до нього починають відноситися серйозніше. Предмети з бамбука представлені в колекції Khora від Adrian Cheng і Shigeru Uchida, а також у виробах лондонської студії Made in Ratio.

10. Їжа майбутнього

Ви вже помітили, що дискусія про екологію довкілля не відпускає Міланський тиждень дизайну? Але щоб ви напевно в цьому переконалися, знайдіть час для дегустації їжі майбутнього. Адже колосальні об’єми споживання м’яса, велетенські розміри посівних площ не можуть не відбиватися на екології. Тому на виставці була можливість спробувати сосиску майбутнього – з комах, фруктів і потрухів.