Перейти догори
© 2018, Архітектурне бюро Солнцева

Строгий безликий стиль або вибух емоцій і яскравих форм?

Сьогодні готель вже не просто місце, де можна переночувати в незнайомому місті. Мандрівникам все більше хочеться бачити його деякою сполучною ланкою між розпакованою валізою з нашого звичного життя і чимось абсолютно новим.

M Social – це бутик-готель на 293 номери, розташовані серед жвавих ресторанів і барів на набережній Робертсон в Сінгапурі. Він спроектований відомим французьким дизайнером Філіпом Старком. Мабуть, це навіть не готель, а швидше арт-об’єкт, який пропонує своїм гостям на якийсь час стати його частиною.

Філіп Старк говорить про нього так: “M Social – це місце, де творчість, гумор і любов об’єднуються в єдиному вибуху енергії, щоб нести радість сьогоднішнього і завтрашнього дня. Я присвячую його, в першу чергу, талановитим, сміливим і неординарним людям”.

У готелі панує невимушена, злегка авангардна атмосфера. Привітний персонал в демократичній уніформі з Uniqlo. Є навіть робот, який виконує обов’язки покоївки і може принести сюрприз для вашої половинки прямо в номер.

Марокканська плитка сміливо контрастує з бетоном і рожевим пластиком. А в ресторані ви можете пограти на одному з “настінних” планшетів. Інтерактивні (соціальні) елементи, до речі, органічно доповнюють зовні богемний інтер’єр готелю. Тут і колірні хвилі на поверхні барной стійки, і розвішені по стіні планшети, і футуристичне підсвічування окремих арт-об’єктів. До речі про бар, він повністю фанерований дзеркалами. Це саме той випадок, коли вам пропонують в приміщенні сховати бегемота! Ілюзія нескінченного простору зачаровує. А навкруги затишно розташувалися африканські табурети і крісла – одні масивні англійські, вишиті бісером, інші – “під мармур” від Maurizio Galante.

На окрему увагу заслуговують “сховані” в стелі кришталеві люстри і граффіті з величезним метеликом. Кожен може сфотографуватися з крилами. Творці немов говорять – все, пора ламати стереотипи, потрібно піднімати голову, розпрямляти крила і. летіти!

Переходимо до номерів. Ліфт пропливає повз настінні розписи, узяті з історичних архівів, – від найдревніших періодів до сьогоднішнього дня, які символізують розвиток людства. Ви ж пам’ятаєте назву? Не даремно цей готель – “соціальний”.

Кімнати справляють двояке враження. Маленькі затишні простори із стелею у вигляді даху немов говорять відвідувачам, що тимчасове це місце – їх будинок. І їм повинно бути тут комфортно. Дизайнери віртуозно продемонстрували як можна на маленькому метражі функціонально і із смаком розмістити усе найнеобхідніше. В той же час вам пропонують квапитися у великий світ за стінами готелю і з головою поринути в міську метушню. Одним словом – будьте в соціумі, пани! У готелі, до речі, є і двоповерхові номери. І в кожному номері своя маленька тераса.

Далі ми переходимо в зону відпочинку і знову нас вражає гармонія контрастів. Мені, чесно кажучи, здається, що M Social – відмінний посібник з композиції, для усіх. Тут є більярдний стіл з шкіряними лузами, плетені крісла з лофтовыми металевими стільцями, дерев’яні вази з яблуками і африканські торшери.

Розглядати готель можна годинами. Вийти до басейну просто неба, заглянути в зону паркінгу, де передбачені зручні канапки для очікуючих транспорт, і сфотографувати ще одне граффіті.

А можна пройти паркінг і побачити незвичайну металеву скульптуру. Це горіх. І за задумом дизайнерів(барабанний дріб) саме він є символом готелю. Соціальні кліше і забобони, як горіхова шкаралупа, сковують дії і бажання людини. Але коштує тільки шкаралупу розколоти, з неї, як з кокона, може вилетіти приголомшливої краси метелик!